Słyszeliście kiedyś o kolorze roku wg Pantone?


Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży poligraficznej, które opracowało i wydało swoją unikatową skalę kolorów, stanowiącą wzorzec barw nazwany Skalą Pantone. Firma pod koniec każdego roku, w ramach swoich działań marketingowych oraz raportu trendów wskazuje oficjalny kolor na przyszły rok.


Z niecierpliwością czekamy na informację, jaki kolor będzie królował w zbliżającym się roku 2021 Póki co, chcemy jeszcze przypomnieć o kolorze kończącego się powoli roku, którym jest Classic Blue (19-4052)


Możemy go opisać jako przyjemny ciemny niebieski, wpadający w granat. Według Instytutu Pantone jest to barwa bardzo prosta, elegancka, a tym samym klasyczna i ponadczasowa. Przyjmuje się także, że pozytywnie wpływa na człowieka, pozwalając mu się wyciszyć i zrelaksować.


Prognozowane przez Pantone trendy kolorystyczne zawsze znajdują zastosowanie w modzie oraz projektowaniu i dekoracji wnętrz. My również staramy się uwzględniać je w swoich projektach - kilka zdjęć naszych realizacji w poście

Classic Blue najczęściej wykorzystujemy jako kolor dominujący na ścianie w postaci farby bądź kafelków. Ciemny niebieski idealnie sprawdza się także w wystroju wnętrz jako barwa kanap, foteli i krzeseł. Warto również postawić na dodatki Classic Blue np. zasłony, wazony czy obrazy


#RedlickiStudio #inspiracje #architekt #architektwnetrz #projektantwnetrz #warszawa

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie